הועדה הבינלאומית להגנה על מינים נודדים העניקה לאוהד הצופה מחטיבת מדע ולרשות הטבע והגנים פרסי הוקרה
בחודש דצמבר העניקה ועדת האמנה להגנה על עופות מים נודדים (AEWA) פרס הוקרה לאוהד הצופה, אקולוג עופות ברשות הטבע והגנים, על פעולותיו רחבות ההיקף הנעשות בישראל לשמירה על העופות בכלל ועל העופות הנודדים בפרט. בוועדה הוענק פרס גם לרשות הטבע והגנים על פעילותה להגנה על העופות הנודדים ובתי הגידול שלהם בישראל. הפרסים הוענקו בטקס שהתקיים בדרבן שבדרום אפריקה, במהלך כנס בינלאומי של הוועדה, בנוכחות נציגי המדינות החברות בה.
הסכם AEWA עוסק בהגנה על מיני עופות נודדים באירופה, אסיה, אפריקה והמזרח התיכון. מדינת ישראל חתמה על ההסכם בשנת 2002 ורשות הטבע והגנים היא נציגת המדינה בוועדה זו. אחת מהפעולות החשובות הנעשות בשנים האחרונות על ידי אוהד הצופה, רשות הטבע והגנים וארגונים נוספים היא אספקת מזון לשקנאים הנודדים בסתיו דרומה מעל ישראל, כדי שיוכלו להמשיך בנדידה מבלי שיגרמו נזק לענף המדגה ולרשת החשמל. פעולה נוספת היא הגנה על אתרי קינון חשובים של מיני שחפיות בסכנת הכחדה המקננות באזור בריכות המלח בעתלית.