מוסיפים קצת טבע לחיים

לטייל, לתרום לטבע ולזכות בעשייה חווייתית ומשמעותית – מתנדבים ברשות הטבע והגנים

בשביל הארץ
|
דצמבר 2018
|
שלח כתבה
מתנדבת עוקבת אחר קינון נשרים בכרמל צילום: יאן ריבק

בחודש דצמבר התקיים ברשות הטבע והגנים "שבוע מתנדבים", ובו הוצעו לקהל הרחב סיורים מודרכים על ידי מתנדבי רשות הטבע והגנים ופעילויות התנדבותיות, כגון ניקוי אתרי טבע וחופי ים עם כל המשפחה ועקירת צמחים פולשים. בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית במספר המתנדבים ברשות הטבע והגנים, ובשבוע המתנדבים אמרה הרשות תודה למתנדבים על תרומתם הערכית והחשובה.

 

לבד, בזוג, כמשפחה או עם חברים – אין ספק שהעשייה ההתנדבותית מחזקת את הקשר בין האדם לטבע ותורמת רבות לסביבה. היא אף תורמת לתחושת המעורבות וההשפעה האישית, מקדמת את העשייה היקרה ללב כולנו ומביאה לסיפוק והנאה ממפגש חברתי עם אנשים בעלי תחומי עניין דומים. מגוון עשיר של תחומי התנדבות מוצע ברשות הטבע והגנים, וכל אחד יכול למצוא פעילות שקרובה ללבו: איוש עמדות הסברה באתרי פריחה, עבודה עם בעלי חיים, ניקוי שטחים ושמירה אקטיבית על הטבע, סיוע בהעברת חיות בר פגועות לטיפול רפואי, עקירת צמחים פולשים, שיקום נופי ועוד. למי שמבקשים להתנסות באופן חד-יומי כדאי לדעת כי פעילות זו נערכת בשני מוקדים עיקריים: באזור הכרמל ובגן לאומי חוף פלמחים. הפעילות מותאמת בעיקר לקבוצות וכוללת גיזום, ניקיון מסלולי טיול ועקירת מינים פולשים, הפוגעים בטבע המקומי. 

 

בשנה האחרונה התנדבו באופן קבוע כאלף איש. לאלו מצטרפים כאלפיים בני נוער שהתנדבו בעיקר דרך מסגרות שונות כגון מתנ"סים, בתי ספר ותנועות נוער. כמו כן, יותר מ-20 אלף איש מגיעים מדי שנה ליום אחד של התנדבות, במסגרת פרויקטים נקודתיים כגון יום המעשים הטובים, שבוע אדם וים, משפחה פורצת דרך ועוד.

מי יכול להתנדב?

כל אחד: יחידים, משפחות, מקומות עבודה, קבוצות חברים, תלמידי בתי ספר, יחידות צה"ל ועוד, במסגרת התנדבות חד-יומית או התנדבות קבועה וממושכת.

 

חפשו את המשימה המתאימה לכם

 
כתבות נוספות
ההר הירוק (נקי) תמיד

הישראלים אוהבים טבע וטיולים, אך לעיתים משאירים ...

פברואר 2018
פתאום קם אדם ומחליט: שהוא נרתם למען חיות הבר

גם השנה חובבי הטבע עוקבים אחר מושבת הנשרים במצו...

יולי 2018
משפחות פורצות דרך

תוכנית "משפחה פורצת דרך" מחברת אתכם ל...

אוקטובר 2018
זר כתבות
לטייל בצפון
טיולים מרעננים בקיץ
הטבע בעדשת המצלמה
גליון 87
סתיו 2019
הרשמה
לניוזלטר
© כל הזכויות שמורות רשות הטבע והגנים