שמים זרועי כוכבים בגן לאומי תל ערד

האביב כמעט כאן. מזג האוויר נעים, וזה בדיוק הזמן לבילוי של לילה קסום תחת כיפת השמים באזור המדבר היפה. חניון הלילה בגן לאומי תל ערד יספק לכם בסיס נוח ליציאה לטיולים, וגם מקום בילוי לכל היום.  

איל שפירא
|
פברואר 2017
|
שלח כתבה
חניון הלילה בגן לאומי תל ערד
צילום: רשות הטבע והגנים

איש אחד חכם אמר פעם, שבמאה ה־20 הפכנו את הטבע ל"נוף". אז עם כל הכבוד למסדרונות האינסופיים של בתי מלון, למסכי הפלזמה של צימרים מפונפנים או למיטות הקומתיים של אכסניות מרוחקות – לינה בלב הטבע היא הדבר הכי קרוב ל... טבע.

 

ואם כבר טבע - אז זה הזמן המתאים ביותר להדרים אל המדבר, כשמזג האוויר נעים ואפשר ליהנות מהנופים המרהיבים, ומעולם עשיר של חי וצומח - גם ביום וגם בלילה.

תל ערד הוא אחד התלים המרתקים ביותר בדרום הארץ. כאן מצויים שרידיה של עיר גדולה ובעלת חשיבות מהתקופה הכנענית וכן מצודה מהתקופה הישראלית. יש פה עיר תחתונה ששטחה היה כמאה דונם, מוקפת חומה איתנה. מבניה נבנו בהתאם לתכנית אדריכלית מדוקדקת – מהכיכרות והרחובות ועד בתי המגורים ומערכות הניקוז. לעומתה, העיר העליונה כללה מצודות, וכן מקדש ששרידיו ניכרים היטב, ובו דביר עם מזבח. מעניין לדעת כי מקדש זה נבנה כהעתק של המקדש שהוקם בירושלים – עובדה שמעידה על חשיבותו, כאן בפריפריה המרוחקת.

 

לכם לא נותר אלא לעצום את העיניים ולדמיין את ימי העבר המפוארים הללו, אך עליכם לעצום אותן רק לרגע קט – הרי לא תרצו לפספס את הנוף הנשקף ממרומי התל. ואם אתם כבר באזור, מומלץ לערוך פיקניק נינוח בפארק ערד ("חורשת רן") הסמוך, ולשוטט בין גלריות ברובע "אשת לוט" בערד.


 

תל ערד - מבט על הבאר הכנענית
צילום: אורית בורטניק

חניון לילה תל ערד, בשטח הגן הלאומי, מציע לינה נעימה, בבוסתן תחת כיפת השמים או בביתני אירוח. במקום מרכז שירות, מטבח שדה מאובזר, שירותים ומקלחות חמות, נקודות חשמל, מנגלים ופינות קומזיץ, שולחנות וספסלים, ברזי מים קרים, נקודות חשמל ותאורת שטח. אפשר גם לשכור מזרנים.

איריס שחום בגן לאומי תל ערד.
צילום: רשות הטבע והגנים
© כל הזכויות שמורות רשות הטבע והגנים