מסלול חדש לאופניים במדבר יהודה

שביל אופניים חדש שאורכו 12 קילומטרים הוכשר במדבר יהודה. בשל מיקומו מומלץ לרכוב בו מהסתיו עד האביב וליהנות מנופי מדבר יהודה המרהיבים

בשביל הארץ
|
דצמבר 2017
|
שלח כתבה
מסלול סינגל חדש לאופניים – חווארי אלמוג
צילום: הלל זוסמן

ענף האופניים בישראל לא מפסיק להתחדש ולהתפתח, ולצד קהילת רוכבים שהולכת וגדלה מדי שנה מובילות הרשויות את הענף באמצעות פיתוח תשתיות ושבילים ייעודיים לאופניים. אחרי ששביל ישראל לאופניים יצא לדרך לפני שנים אחדות, נכתבה תוכנית אב לשבילים גם באזור ים המלח, אשר יתחברו לשביל ישראל לאופניים. התוכנית היא חלק מפרויקט שיקום סביבתי של ים המלח שיזמו וביצעו רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה בשיתוף משרד התיירות, משרד האוצר ומועצה אזורית מגילות ים המלח – שבתחומה הפרויקט.

הסנונית הראשונה במיזם המבורך היא שביל אופניים באורך 12 קילומטר שזכה לשם "חווארי אלמוג", והוקם על ידי הרשות בשיתוף חובב לנדאו, מומחה לבניית שבילים שאף תכנן אותו. המסלול החדש מעגלי אך אפשר להתחיל אותו באחת משלוש נקודות שונות לאורכו. נקודת ההתחלה הרשמית היא בצומת אלמוג בכביש מספר 1. מהצומת יוצא השביל לכיוון דרום ונצמד למצוק ההעתקים. בהמשך פונה השביל מזרחה לכיוון קיבוץ אלמוג ומקיף אותו מדרום, ואחריו הוא נכנס לאזור החווארים, ממשיך לצומת הלידו וחוזר לצומת אלמוג. מי שמעוניין יוכל להתחיל את המסלול גם בצומת הלידו או בקיבוץ אלמוג – עניין של נוחות. 

המסלול מוגדר בדרגת קושי בינונית ולכן מתאים לרוכבים מיומנים יחסית. לאורך נתיבו מטפסים הרוכבים כ-200 מטר, אתגר נוסף לרגליים המדוושות. מיקומו של השביל מאפשר לרוכבים לרכוב בו מהסתיו עד האביב וליהנות מנופי המדבר המיוחדים ולא פחות משקט ומשלווה. 

קראו עוד:

מסלולי שביל ישראל לאופניים

© כל הזכויות שמורות רשות הטבע והגנים